Sporting CP

Sporting CP

Follow
Portugal Portugal Estádio da Luz, Lisbon Est. 1906

Sporting CP is a prominent Portuguese football club that competes across multiple domestic competitions including the Taça da Liga, Taça de Portugal, and Super Cup. Based in Lisbon, Sporting represents one of Portugal's most established football institutions with a rich history in Portuguese football. The club regularly participates in these prestigious national tournaments, facing competition from other top Portuguese sides throughout the season. Our advanced AI prediction system analyzes Sporting CP's performance data, tactical patterns, and historical results to generate probability-based forecasts for their upcoming matches across all competitions. These analytical insights help football enthusiasts better understand the statistical likelihood of various match outcomes when Sporting takes the field in Portugal's premier cup competitions and domestic tournaments.

Venue

Stadium Estádio da Luz
City Lisbon
Capacity 68,100
Surface Grass
15:00
SC Braga
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 72%
16:00
Sporting CP
Academico Viseu
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 72%
16:00
Casa Pia
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 76% +3 selecții premium suplimentare
16:00
Sporting CP
Moreirense
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 73% +2 selecții premium suplimentare
16:00
FC Porto
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 76% +1 selecții premium suplimentare
16:00
Sporting CP
Maritimo
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 75% +2 selecții premium suplimentare
16:00
GIL Vicente
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 75%
16:00
Sporting CP
Estoril
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 71%
16:00
Benfica
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 75%
16:00
Sporting CP
Santa Clara
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 74%
16:00
Sporting CP
Estrela
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 71%
16:00
Vitória SC
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 74%
16:00
Alverca
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 74% +1 selecții premium suplimentare
16:00
Sporting CP
Rio Ave
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 71%
16:00
Nacional
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 75% +2 selecții premium suplimentare
16:00
Sporting CP
Famalicao
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 76% +1 selecții premium suplimentare
16:00
Arouca
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 75% +2 selecții premium suplimentare
16:00
Sporting CP
SC Braga
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 75% +2 selecții premium suplimentare
16:00
Academico Viseu
Sporting CP
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 76% +2 selecții premium suplimentare
16:00
Sporting CP
Casa Pia
Analiză AI — înregistrează-te gratuit Cea mai bună alegere · 75%

Când marchează Sporting CP

Goluri pe interval de minute — marcate vs. primite · 7 meciuri

0-15'
4/0
16-30'
4/0
31-45'
3/0
46-60'
4/1
61-75'
0/3
76-90'
3/3
Marcat (18) Primite (7)

Sporting CP — Top Scorers

  • 1 L. Suárez Sporting CP 28 goals
  • 7 Pote Sporting CP 13 goals
  • 18 Trincão Sporting CP 7 goals
  • 2 L. Suárez Sporting CP 6 goals
  • 12 Flávio Gonçalves Sporting CP 3 goals

Asistentul Sportiko

Funcționalități, concurs sau fotbal

Înregistrează-te gratuit pentru a discuta cu Asistentul Sportiko — întreabă despre predicții, concurs sau orice legat de fotbal.

Înregistrare gratuită Ai deja un cont? Conectează-te