Hamburger SV

Hamburger SV

Follow
Germany Germany Volksparkstadion, Hamburg Est. 1887

Hamburger SV is a prominent German football club that competes in the Bundesliga, Germany's top-flight professional league, as well as the DFB Pokal, the country's premier domestic cup competition. Based in Hamburg, the club has established itself as a significant presence in German football over many decades. Our advanced AI prediction system analyzes Hamburger SV's upcoming fixtures using sophisticated algorithms that process team performance data, historical match results, player statistics, and tactical patterns. These machine learning models generate probability-based forecasts for the club's matches across both league and cup competitions, providing valuable insights into likely outcomes, goal expectations, and performance trends. The AI continuously refines its predictions by incorporating real-time data and evolving team dynamics throughout the season.

Venue

Stadium Volksparkstadion
City Hamburg
Capacity 57,000
Surface Grass
Germany Germany · Bundesliga 20 натпревари
13:30
1899 Hoffenheim
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 76% +2 премиум избори
13:30
Hamburger SV
VfB Stuttgart
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 76% +2 премиум избори
13:30
SC Paderborn 07
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75% +1 премиум избори
14:30
Eintracht Frankfurt
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74%
14:30
Hamburger SV
Borussia Mönchengladbach
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75%
14:30
Werder Bremen
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73%
14:30
Hamburger SV
Bayern München
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75% +1 премиум избори
14:30
Union Berlin
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 71%
14:30
Hamburger SV
FC Schalke 04
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75% +3 премиум избори
14:30
SV Elversberg
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73% +4 премиум избори
14:30
Hamburger SV
Bayer Leverkusen
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72% +2 премиум избори
19:30
SC Freiburg
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72%
14:30
Hamburger SV
FC Augsburg
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73% +1 премиум избори
14:30
Hamburger SV
Borussia Dortmund
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 71%
14:30
FSV Mainz 05
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72% +1 премиум избори
14:30
Hamburger SV
RB Leipzig
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73% +2 премиум избори
14:30
1. FC Köln
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73% +1 премиум избори
14:30
Hamburger SV
1899 Hoffenheim
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75% +1 премиум избори
14:30
VfB Stuttgart
Hamburger SV
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74% +3 премиум избори
19:30
Hamburger SV
SC Paderborn 07
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73% +1 премиум избори
Germany Germany · Bundesliga 17 натпревари
FT
Hamburger SV 2
1. FC Köln 1
1. FC Köln или реми
2
39%
FT
RB Leipzig 5
Hamburger SV 0
RB Leipzig да победи или реми Домаќинот да постигне 2+ 72% Победено +1 премиум избори
1
67%
FT
Hamburger SV 0
FSV Mainz 05 5
FSV Mainz 05 или реми 2nd Half Over 0.5 76% Победено +2 премиум избори
2
40%
FT
Borussia Dortmund 2
Hamburger SV 0
Borussia Dortmund да победи или реми 1st Half Over 0.5 71% Победено
1
68%
FT
Bayer Leverkusen 1
Hamburger SV 1
Тежок победник или реми за Bayer Leverkusen
1
51%
FT
Hamburger SV 3
SC Freiburg 2
SC Freiburg или реми
2
40%
FT
Eintracht Frankfurt 1
Hamburger SV 2
Тежок победник или реми за Eintracht Frankfurt
1
56%
FT
Hamburger SV 1
1899 Hoffenheim 2
1899 Hoffenheim или реми
2
44%
FT
Werder Bremen 3
Hamburger SV 1
Werder Bremen или реми
1
44%
FT
VfB Stuttgart 4
Hamburger SV 0
VfB Stuttgart да победи или реми
1
67%
FT
Hamburger SV 1
FC Augsburg 1
Hamburger SV или реми
1
37%
FT
Borussia Dortmund 3
Hamburger SV 2
Borussia Dortmund да победи или реми
1
70%
FT
Hamburger SV 1
1. FC Köln 1
Тежок победник или реми за Hamburger SV
1
56%
FT
VfL Wolfsburg 1
Hamburger SV 2
Hamburger SV или реми
2
43%
FT
Hamburger SV 0
Bayer Leverkusen 1
Bayer Leverkusen или реми
2
47%
FT
Hamburger SV 1
RB Leipzig 2
Премногу неизвесно за прогноза
2
38%
FT
FSV Mainz 05 1
Hamburger SV 1

Кога Hamburger SV постигнува гол

Голови по временски интервал — постигнати наспроти примени · 14 натпревари

0-15'
2/1
16-30'
0/7
31-45'
4/6
46-60'
7/5
61-75'
3/2
76-90'
1/9
Постигнато (17) Примени голови (30)

Hamburger SV — Top Scorers

  • 12 A. Grønbæk Hamburger SV 2 goals

Sportiko Асистент

Функции, натпреварот или фудбал

Регистрирај се бесплатно за да разговараш со Sportiko Асистентот — прашај за предвидувања, натпреварот, или било што поврзано со фудбал.

Регистрирај се бесплатно Веќе имате сметка? Најавете се