Dinamo Bucuresti

Dinamo Bucuresti

Follow
Romania Romania Stadionul Arcul de Triumf, București Est. 1948

Venue

Stadium Stadionul Arcul de Triumf
City București
Capacity 8,207
Surface Grass
Romania Romania · Liga I 20 натпревари
17:00
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 71% +2 премиум избори
17:00
Dinamo Bucuresti
FC Botosani
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 70%
17:00
CFR 1907 Cluj
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72%
18:00
Dinamo Bucuresti
Uta Arad
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73% +1 премиум избори
18:00
Arges Pitesti
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72% +1 премиум избори
18:00
Dinamo Bucuresti
Petrolul Ploiesti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74%
18:00
Universitatea Craiova
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74%
18:00
Dinamo Bucuresti
Oţelul
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75% +1 премиум избори
18:00
FC Voluntari
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 76%
18:00
Dinamo Bucuresti
Rapid
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73% +2 премиум избори
18:00
Universitatea Cluj
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74% +1 премиум избори
18:00
Dinamo Bucuresti
Corvinul Hunedoara
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73% +1 премиум избори
18:00
FCSB
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 71%
18:00
Dinamo Bucuresti
Csikszereda
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 70%
18:00
Farul Constanta
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72% +1 премиум избори
18:00
Dinamo Bucuresti
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74% +1 премиум избори
18:00
FC Botosani
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75%
18:00
Dinamo Bucuresti
CFR 1907 Cluj
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 70%
18:00
Uta Arad
Dinamo Bucuresti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72% +1 премиум избори
18:00
Dinamo Bucuresti
Arges Pitesti
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72% +4 премиум избори
Romania Romania · Liga I 14 натпревари
FT
Dinamo Bucuresti 4
Farul Constanta 0
Тежок победник или реми за Dinamo Bucuresti 1st Half Over 0.5 72% Победено
1
53%
FT
Csikszereda 1
Dinamo Bucuresti 3
Тежок победник или реми за Dinamo Bucuresti Домаќин или Гостин 73% Победено
2
50%
FT
Dinamo Bucuresti 2
FCSB 1
Тежок победник или реми за Dinamo Bucuresti 1st Half Over 0.5 72% Победено
1
53%
FT
Corvinul Hunedoara 1
Dinamo Bucuresti 1
Dinamo Bucuresti или реми Домаќинот да постигне гол 73% Победено +2 премиум избори
2
41%
FT
Dinamo Bucuresti 2
Universitatea Cluj 1
Тежок победник или реми за Dinamo Bucuresti Над 1.5 голови 75% Победено
1
54%
FT
Rapid 0
Dinamo Bucuresti 1
Rapid или реми 2nd Half Over 0.5 72% Победено +1 премиум избори
1
42%
FT
Dinamo Bucuresti 4
FC Voluntari 0
Тежок победник или реми за Dinamo Bucuresti 2nd Half Over 0.5 74% Победено
1
56%
FT
Oţelul 1
Dinamo Bucuresti 1
Oţelul или реми 2nd Half Over 0.5 71% Победено
1
37%
FT
Dinamo Bucuresti 5
Universitatea Craiova 1
Тежок победник или реми за Universitatea Craiova +3 премиум избори
2
56%
FT
Petrolul Ploiesti 1
Dinamo Bucuresti 0
FT
Dinamo Bucuresti 0
Universitatea Craiova 1
FT
Rapid 3
Dinamo Bucuresti 2
FT
CFR 1907 Cluj 2
Dinamo Bucuresti 0
FT
Dinamo Bucuresti 0
Arges Pitesti 1

Кога Dinamo Bucuresti постигнува гол

Голови по временски интервал — постигнати наспроти примени · 10 натпревари

0-15'
2/2
16-30'
2/0
31-45'
7/1
46-60'
4/1
61-75'
2/1
76-90'
6/2
Постигнато (23) Примени голови (7)

Dinamo Bucuresti — Top Scorers

  • 7 Martín Pascual Dinamo Bucuresti 4 goals
  • 12 D. Armstrong Dinamo Bucuresti 4 goals
  • 14 Alberto Soro Dinamo Bucuresti 3 goals

Sportiko Асистент

Функции, натпреварот или фудбал

Регистрирај се бесплатно за да разговараш со Sportiko Асистентот — прашај за предвидувања, натпреварот, или било што поврзано со фудбал.

Регистрирај се бесплатно Веќе имате сметка? Најавете се