Atletico Paranaense

Atletico Paranaense

Follow
Brazil Brazil Arena da Baixada, Curitiba, Paraná Est. 1924

Venue

Stadium Arena da Baixada
City Curitiba, Paraná
Capacity 43,981
Surface Grass
Brazil Brazil · Serie A 10 натпревари
20:00
Atletico Paranaense
Atletico-MG
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72% +1 премиум избори
20:00
Chapecoense-sc
Atletico Paranaense
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72%
20:00
Atletico Paranaense
Palmeiras
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74%
21:00
Vitoria
Atletico Paranaense
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74%
21:00
Gremio
Atletico Paranaense
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 72%
21:00
Atletico Paranaense
Vasco DA Gama
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 76% +1 премиум избори
21:00
Flamengo
Atletico Paranaense
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75% +1 премиум избори
21:00
Atletico Paranaense
Remo
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 73%
21:00
Mirassol
Atletico Paranaense
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 74% +1 премиум избори
21:00
Atletico Paranaense
Sao Paulo
АИ анализа — регистрирај се бесплатно Најдобар избор · 75% +1 премиум избори
Brazil Brazil · Serie A 16 натпревари
FT
Atletico Paranaense 2
Bahia 1
Atletico Paranaense или реми 2nd Half Over 0.5 75% Победено +3 премиум избори
1
41%
FT
Coritiba 3
Atletico Paranaense 3
Atletico Paranaense или реми Гостите да постигнат гол 73% Победено +3 премиум избори
2
40%
FT
Cruzeiro 3
Atletico Paranaense 1
Cruzeiro или реми +1 премиум избори
1
47%
FT
Atletico Paranaense 3
Fluminense 3
Atletico Paranaense или реми Домаќинот да постигне гол 76% Победено +2 премиум избори
1
44%
FT
Botafogo 2
Atletico Paranaense 3
Atletico Paranaense или реми Гостите да постигнат гол 76% Победено
2
38%
FT
Atletico Paranaense 1
RB Bragantino 1
Тежок победник или реми за Atletico Paranaense
1
53%
FT
Santos 0
Atletico Paranaense 2
Премногу неизвесно за прогноза Под 3.5 голови 75% Победено +1 премиум избори
2
36%
FT
Corinthians 0
Atletico Paranaense 0
Corinthians или реми 1st Half Home or Draw 75% Победено
1
43%
FT
Atletico Paranaense 2
Internacional 0
Тежок победник или реми за Atletico Paranaense Под 2.5 голови 72% Победено
1
56%
FT
Sao Paulo 1
Atletico Paranaense 2
Sao Paulo или реми
1
46%
FT
Atletico Paranaense 1
Mirassol 0
Тежок победник или реми за Atletico Paranaense
1
50%
FT
Remo 1
Atletico Paranaense 2
Премногу неизвесно за прогноза
1
38%
FT
Atletico Paranaense 1
Flamengo 1
Flamengo или реми
2
40%
FT
Vasco DA Gama 1
Atletico Paranaense 0
Atletico Paranaense или реми
2
40%
FT
Atletico Paranaense 0
Gremio 0
Тежок победник или реми за Atletico Paranaense
1
51%
FT
Atletico Paranaense 3
Vitoria 1
Тежок победник или реми за Atletico Paranaense
1
59%

Кога Atletico Paranaense постигнува гол

Голови по временски интервал — постигнати наспроти примени · 28 натпревари

0-15'
11/5
16-30'
4/6
31-45'
6/7
46-60'
8/1
61-75'
4/3
76-90'
10/10
Постигнато (43) Примени голови (32)

Atletico Paranaense — Top Scorers

  • 1 K. Viveros Atletico Paranaense 18 goals

Sportiko Асистент

Функции, натпреварот или фудбал

Регистрирај се бесплатно за да разговараш со Sportiko Асистентот — прашај за предвидувања, натпреварот, или било што поврзано со фудбал.

Регистрирај се бесплатно Веќе имате сметка? Најавете се